Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/udrugaod/public_html/forum/common.php on line 106
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 942: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 942: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 920: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 920: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3545: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3547: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3548: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3549: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
udruga-odgajatelja.hr • Pogledaj temu - smrt u igraonici

smrt u igraonici

Savjeti, pohvale, kritike, prijedlozi, dvojbe...

Moderatori/ce: asja, Sonja

smrt u igraonici

Novi postPostao/la onadruga dana ned lis 31, 2010 1:31 pm

Prije nego što počnete komentirati pročitajte komentar ove majke (Slobodna Dalmacija)

Komentar od: jelky @ 31. listopad 2010 10:22
sve tete koje dolje rade imaju vss trazenog smjera... tete su animatorice i nagledavaju igraonicu.Nisu one nista krive.njih ima premalo i najčešće trce s jednog kraja igraonice na drugi..

Kriv je onaj koji je izdao dozvolu za rad ovoj igraonici.mora bit da su radile plave kuverte.. OVA igraonica nije sigurna dragi roditelji , a to ste vjerujem sami vec uočili.. jer da niste to uočili nebi ulazili u labirint za svojom djecom, nebi se prebacivali po klupicama uz prozor (EJ HALO STAKLENI PROZOR - a sta ako se neko dite zaleti i proleti kroz taj prozor - ma sigurno nema sta) kako vase djete ide iz jednog odjela u drugi tako i vi setato uz prozor, pratite ga i pazite... Zasto to radite? jer se dolje ne osjecate sigurno.
I sama sam bila dolje, ulazila u lalbirint , trcala i bacala se pod svoje zivahno dijete da se ne ozljedi. gledala oce li past niz one skaline sta vode u teretanu podrum (pa su nedavno stavili ormarić da se kao nemoze proć) u djecijoj igraooni za bebe (onoj prvoj) sam skakala ko blesava kad mi se klinac popea na mrezu da oce prić s druge strane (s one strane di NIJE strunjača) pa je poskliznuo i ostao visit na mrezi, pa se popeo s druge strane da ce prić mrezu koja razdvaja kafić od igraone.... pa se bacija sa strunjače , zamalo je udria glavom u klupicu kraj prozora,... pa smo isli u labirint di se popeja na gornji dio pa je zamalo upa u neku rupu da ga ja nisam uvatila za nogu da ne padne... bili smo i na tom trambulinu pa sam stajala sa strane raširenih ruku jer je 20 dice skakalo u isto vrime a ja sam cekala kad ce moj odletit i past na pod.. pa mi je uteka na drugu stranu di je tobogan... e onda je vrag odnija salu pa sam se morala valjat po toboganu da bi dosla do njega.. a kad sidete sa tobogana s bocne strane je onaj agregat-akumulator stalije več sta puni taj trampulin a prije toga neka ograda , skroz nepraktično.......

jel vam dosta na nabrajanja nesigurnih situacija...? mislila sam doć u čarobni grad, sist pročakulat dok mi se dite bezbrizno igra ...aa dobro dobila sam to da mi se dite igra al sam i sebi osigurala poseban fitness tretman u carobnom gradu (mislim na ovo skakanje za njim)..

i nisam jedina, mogu reći da mnogii roditelji su trcali skupa samnom za svojom dicom...

i opet kazem , lipa je igraonica ali nije zadovoljila uvjete sigurnosti bar za moj pojam, ebeš ti kameru na kojoj vidiš kako ti dite pada a nisi u stanju potrcat da ga uvatiš da ne padne.

Idemo svi u bišu pivnicu Klara, tamo bar mogu na miru popit kavu a u isto vrime bit udaljena metar od diteta.

neka ovo bude opomena svima ... neka odgovorni budu kažnjeni..!!!!

neka mali anđeo počiva u miru ... sućut obitelji.. :(

Moj komentar na ovaj komentar je: Zašto roditelji ne žele biti sa svojom djecom kući? Zašto se roditelji ne sankcioniraju ukoliko su neizravno krivi za ozljedu ili smrt djeteta? Zašto se nekontrolirano otvaraju ovakve igraonice, a ne otvaraju se vrtići? Tko je neizravno još kriv za smrt ovog djeteta? Kako se netko usudio dati dozvolu za rad ovoj igraonici? IMaju li odgajatelji nekakav ugovor s vlasnikom igraonice i kakav? Ova gleda samo gdje će spustit guzicu i popit kavu u miru? Zašto ne pije kavu kući? Općenito , što djeca rade u neko doba dana po tim igraonicama ako su cijelo jutro provelo u vrtiću? Ova majka savjetuje, ona govori o sigurnosti, ali ne doma, ona osuđuje, ona je umorna jer se poigrala s vlastitim djetetom...Drugi komentari govore o tome kako su tete u toj igraonici premlade, treći govore o kamerama...svi se oslanjanamo na kamere kao da su one najpouzdanije kad je sigurnost djece u pitanju...A gdje je ljudski faktor? Gdje je roditelj? Ma sve edukacije za roditelje, sva naša stručna usavršavanja, svo teoretiziranje i radionice nisu i neće naučiti roditelje da preuzmu odgovornost dok god ne budu znali da će biti kažnjeni ukoliko ne preuzmu odgovornost za svoje vlastito dijete!!!!!!!! Oni su je jednostavno prebacili na stručnjake ili su potpuno nezainteresirani za odgoj vlastitog djeteta. Platili bi i Bogu samo da nisu s njim!

Ispričavam se svim roditeljima koji ne spadaju u ovu kategoriju! Poruka je onima koji spadaju: Institucija, vrtić ili igraonica, dadilja, teta, baka, djed, ma nitko ne može zamijeniti vas i dom!!!!!!! Barem navečer.
slika
onadruga
moderator

Re: smrt u igraonici

Novi postPostao/la Višnja dana ned lis 31, 2010 2:50 pm

Strašno je to da dijete strada u igraonici :(
Potpisujem tvoj post Onadruga
slika Kad ima volje ima i načina.
Višnja
moderator

Novi postPostao/la željka dana pon stu 01, 2010 9:09 am

Žao mi je zbog cijelog događaja no bez obzira na to moram se osvrnuti na ovaj copy/paste tekst.

Naime, ako je jedna roditelj uočio tolike nepravilnosti u igraonici zašto onda dovodi dijete tamo, zašto te propuste nije prijavio nadzornoj inspekciji ili jednostavno dao u medije (znamo i sami da se većina stvari pokrene kad se javno izađe sa njima). U potpunosti se slažem sa komentarima onedruge i nadodala bi da kad vodimo djecu u igraonice i tamo ih ostavljamo moramo biti svjesni da to radimo na vlastitu odgovornost. Bez obzira što tamo možda postoji neki nadzor često puta zaboravljamo na naše dijete nije jedno tamo.

Mi koristimo igraonicu barem jednom mjesečno i to onu najveću u West gateu. Za one koji nisu tamo bili to je igraonica na preko 1500m2, prepuna sprava a sa djecom moraju biti i roditelji. Istina je da i suprug i ja uživamo u toj vrsti igraonice jer zajedno "divljamo" sa djecom. A klinci su oduševljeni i sa igraonicom i sa spoznajom da smo mi sa njima i da zajednički uživamo.

Istina je, da se otvaraju svakakve igraonice i to najčešće od strane ljudi koji nemaju pojam o djeci, njihovim potrebama i sigurnosti koja mora biti provedena na takvim mjestima. No, još je gore što insprekcija dozvoljava otvaranje takvih mjesta misleći samo na profit (budim sigurni da većina njih dobi nešto za svoj potpis) a manje na sigurnost djece.
Svi ideali svijeta ne vrijede suze jednog djeteta.

F.Dostojevski
željka
predškolac, jeeeeeee!!!

Novi postPostao/la vrabec te dal dana uto stu 02, 2010 2:38 pm

jel imate link na novine
vidjela sam na kiosku ali nisam našla na netu
Majka šestero djece!

Traži pomoć odgajatelja ;-)

d. -2005.
j. -2005.
e. -2006.
d. -2008.
r. -2010.
j. -2012.
vrabec te dal
predškolac, jeeeeeee!!!

Novi postPostao/la Višnja dana uto stu 02, 2010 6:39 pm

Evo link na današnju Hrvatsku u živo.
Prilog je na samom početku 000 http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=370 Kliknite na Hrvatska u živo.

Evo malo iz novina:
http://dns1.vjesnik.hr/html/2010/10/31/ ... ?r=crn&c=1
I još nekoliko linkova http://cro.time.mk/cluster/81c608a2ca/p ... sanja.html
slika Kad ima volje ima i načina.
Višnja
moderator

Novi postPostao/la ranga dana sri stu 03, 2010 8:25 pm

Svojevremeno sam radila u jednoj sličnoj, no puno manjoj igraonici koja se nalazila u sklopu jednog shoping centra. Moj posao je bio da budem animator, a ne osoba kojoj će dijete biti ostavljeno na brigu i čuvanje. Također, unutar igraonice na dva su mjesta bila postavljena upozorenja da se djeca mogu u igraonici igrati isključivo uz nadzor roditelja.

No, nerijetko su roditelji to zanemarivali, rijetki bi mi prišli i rekli da će samo na trenutak pustiti dijete i da ga ja malo pripazim (na što bih im ja odgovorila da ja ne mogu preuzeti odgovornost za njihovo dijete), a većina ne bi ni to učinila, već bi samo ostavila dijete i otišla u kupovinu ili u kafić. Tako da se slažem s onomdrugom da mi izgleda da bi poneki roditelji zaista sve učinili da ne budu sa svojom djecom, koja su im izgleda teret. Pa i u vrtićima - koliko smo samo puta svjedoci da nam dovedu bolesnu djecu, iako im je jasno dano na znanje da bolesnu djecu ne smiju dovoditi u vrtić. A s druge strane znaš da imaju mogućnost da ih netko kod kuće njeguje. Ali ne, roditelji kažu " moj sin/kćerka je tako želio doći u vrtić pa sam ga morala dovesti". A što da se nešto zakompliciralo? Tko bi bio kriv - ja ili roditelji? Eto, to su samo neka od mojih promišljanja...
ranga
papa i žlicom i vilicom

Natrag na Odgajatelj je i roditelj, a roditelj je odgajatelj

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.